• Ako zostať aktívny a samostatný aj vo vyššom veku? Recept je cvičenie pre seniorov!

  Ako zostať aktívny a samostatný aj vo vyššom veku? Recept je cvičenie pre seniorov!

  Patríte k aktívnym seniorom a hľadáte niečo nové? Alebo chcete začať s pohybom, a neviete, ako?
  Rozhodli ste sa bojovať proti starnutiu aktívne? Pridajte sa k nám do tréningového kurzu pre seniorov úplne zadarmo!

  Ak máte 60+ a chcete si zlepšiť zdravotný stav a kondíciu pod vedením skúsených terapeutov, ale aj zabaviť sa a spoznať nových ľudí, prihláste sa na tréning pre seniorov v telocvični na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre, Trieda Andreja Hlinku 1, Nitra. Kurz bude trvať 24 týždňov, 2-krát do týždňa, pod vedením vysokoškolských odborníkov a trénerov s dlhoročnou praxou a je bezplatný. Prihlášky na cvičenie pre seniorov prijímame do 14.11.2021 na tel. čísle 0908 188 308 alebo emailom: bohuncek@gmail.com, kde vám odpovieme aj na vaše prípadné otázky.

  Samostatnosť, sebadôvera, možnosť tešiť sa s deťmi a vnúčatami, práca a koníčky

  …to sú asi najčastejšie dôvody, pre ktoré sa starší ľudia rozhodnú pre cvičenie a celkovo pre aktívnejší spôsob života. Hoci v spoločnosti stále prevláda názor, že seniori sa majú hlavne šetriť, fyzioterapeuti aj lekári označujú toto tvrdenie za nezmyselné, až škodlivé. Akonáhle sa človek začne prehnane „šetriť“, ocitne sa v začarovanom kruhu: zníži sa mu kondícia, zrazu nevládze, ľahšie sa zraní, takže sa ešte menej hýbe a ešte viac šetrí, až môže skončiť presne tak, ako nechcel – odkázaný na pomoc rodiny, nemohúci a bez chuti do života. Liekom na túto „chorobu“ je primerané pravidelné cvičenie.

  Lepšie zdravie, kondícia aj kvalita života

  Lekári potvrdzujú, že pravidelný pohyb a cvičenie dokážu výrazne zlepšiť celkový zdravotný stav, nielen telesný ale aj duševnú pohodu a prinavrátiť radosť zo života. Samozrejme cvičenie musí byť „ušité“ priamo na váš zdravotný stav a možnosti. Preto cvičíme v malých skupinkách, aby sa tréner mohol venovať každému z vás individuálne. Vyskúšate si cvičenie s vlastnou hmotnosťou, ktoré môžete samozrejme robiť aj doma. Naučíte sa známy a účinný SM-systém zameraný predovšetkým na prevenciu bolestí chrbtice, ktorý dokáže pomôcť aj v stavoch určených na operáciu. Zaradíme aj tréning na strojoch a aeróbne cvičenie na zlepšenie kondície a celkovej nálady. Naučíme vás tiež, ako si cvičením zlepšiť držanie tela a zbaviť sa bolesti kĺbov.
  Ešte pred zaradením do kurzu urobíme celkovú diagnostiku vášho pohybového aparátu, telesné zloženie, biochemické hodnoty (zápalové parametre, cholesterol a podobne.)

  Seniori, neseďte doma, poďte s nami cvičiť!
  Keď je človek mladý, všetko ide tak samozrejme a samo. Ako roky pribúdajú, karta sa obracia. Zrazu musíme vynaložiť niekoľkonásobne väčšiu námahu a silu na to, čo sme ešte pred pár rokmi zvládli ľahko a s istotou. Už len odniesť nákup z obchodu alebo pracovať v záhradke, postrážiť vnúčatá, všetko ide ťažšie, až to nejde vôbec. Tento vývoj sa však dá zastaviť a dokonca aj vrátiť o niekoľko rokov späť. Preto, milí seniori, neseďte doma, prihláste sa na cvičenie pre seniorov a spolu sa popasujeme s tým číslom, ktoré sa volá vek.

  Kurz cvičenia pre seniorov je súčasťou výskumu UKF v Nitre o tom, ako zmení 24 týždňový silový tréning schopnosti a zdravotné parametre seniorov. Ak máte viac ako 60 rokov a chcete sa stať súčasťou vedeckého výskumu a zároveň si zlepšiť zdravie a kondíciu, neváhajte a prihláste sa do 14.11.2021. Tel. 0908 188 308 alebo email: bohuncek@gmail.com Cvičenie je zadarmo.

  Aktívny v každom veku